ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

/Files/images/23-17-1000x1000.png

/Files/images/23-19-1000x1000.png

Аналіз харчування дітей у 2014 році

В дошкільному навчальному закладі створено необхідні матеріально-технічні умови для організації раціонального, повноцінного та якісного харчування. Завідувач та медичний працівник забезпечують здійснення  контролю за дотриманням санітарно-гігієнічних умов на харчоблоці згідно з санітарними правилами влаштування й утримання дитячих дошкільних закладів від 20.03.1985 р. №32 31- 85 та «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», затвердженої спільним наказом МОЗ та МОН України від 17.04.2006 р. №298/227 та змінами до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженими Наказом Міністерства освіти молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України 26 лютого 2013 року № 202/165.

Харчування дітей в дошкільному закладі здійснюється відповідно до норм, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. № 1591 «Про затвердження норм харчування в навчальних та оздоровчих закладах». Щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням перспективного двотижневого меню, картотеки страв складається меню - розклад для різних груп: дітей віком до 3-х років та дітей віком від 3-х до 6-ти років. Меню-розклад затверджується завідувачем ДНЗ.

Забезпечується контроль за якістю продуктів харчування, що поставляються в дошкільний заклад, правильністю їх зберігання, дотриманням термінів реалізації. Продукти харчування завозяться до закладу згідно поданих заявок та з обов’язковою наявністю сертифікатів якості.

Процес організації харчування в дошкільному закладі передбачає:

- відпрацювання режиму й графіка харчування дітей;

- прийом продовольчої продукції гарантованої якості;

- збереження та дотримання термінів реалізації продуктів;

- дотримання технології приготування їжі;

- складання перспективного меню;

- організацію збалансованого харчування у відповідності з натуральними  нормами;

- організацію С-вітамінізації протягом року;

- призначення відповідальних за організацію харчування дітей (наказ по ДНЗ від 09.02.2015 № 4);

Документація з організації харчування ведеться своєчасно, чітко. Режим харчування 3 – разовий. Забезпечується контроль за якістю приготування їжі (з обов’язковою присутністю медичного працівника при закладці основних продуктів) і виходом страв. Здійснюється контроль за організацією харчування дітей в групах.

Харчування дітей здійснюється за рахунок сільської ради – 70% та батьків – 30%. Норми харчування дітей на жаль виконуються не на 100% в звязку з недостатнім фінансуванням.

Оплата за харчування здійснюється своєчасно за встановленими правилами відповідно діючого законодавства України.

Протягом року в ДНЗ забезпечувався належний стан ведення журналів бракеражу сирої та готової продукції, постійно контролювалась наявність зберігання та відповідність супровідних документів (які підтверджують походження, безпечність та якість продуктів харчування та продовольчої сировини).